NIS2 fedezet


 

ÚJ, UNIÓS CYBERBIZTONSÁGI SZABÁLYOZÁS – MEGÉRKEZETT A NIS2!

Az Európai Unió által bevezetett NIS2 (2022/2555 számú Network and Information Security) irányelv célja a tagállamok cyberbiztonsági incidensekkel szembeni felkészültségének egységesítése és magasabb szintre emelése, valamint, hogy az érintett vállalatok részére kötelező hálózati és információbiztonsági szabványokat hozzon létre.

 

 

MELY VÁLLALATOKRA VONATKOZIK A NIS2 IRÁNYELV?

A NIS2 irányelv minden olyan vállalatra vonatkozik, amely kritikus szolgáltatásokat nyújt, például az energia-, közlekedés-, bank-, egészségügy-, vízellátás- és digitális infrastruktúra területén.

A direktíva az érintett szektorokban működő olyan vállalatokra érvényes, amelyek több mint 50 alkalmazottat foglalkoztatnak, vagy nettó árbevételük meghaladja a 10 millió eurót, továbbá ezek beszállítóira is. Az előírások a beszállítói láncok megfelelőségét is érintik, így az új partnerek kockázatainak folyamatos azonosítása és felügyelete szükséges.

MIT JELENT A NIS2 IRÁNYELV AZ ÖN VÁLLALKOZÁSA SZÁMÁRA?

Az NIS2 megfelelés érdekében az érintett szervezetek kötelesek szigorú adatkezelési és jelentési protokollokat, valamint védekezési intézkedéseket bevezetni. Az irányelv által érintett vállalkozások számára ezután nemcsak a cyberbiztonság kihívásai jelentenek üzleti és gazdasági kockázatot, hanem a szabályozásnak való megfelelés elmulasztása is súlyos költséget jelentő bírságokat vonhat maga után.

A NIS2 irányelv szigorú követelményeket és határidőket szab meg az incidensek bejelentésére. Amennyiben egy vállalat elmulasztja ezt a kötelezettséget, vagy a bejelentés nem megfelelő, a hatóság jelentős bírságot szabhat ki.

  • Incidensek késedelmes bejelentése: A NIS2 szigorú határidőket és tartalmi előírásokat ír elő incidensek bejelentésére. Ha a cég ezt nem teszi meg időben vagy nem megfelelően, büntetésre számíthat.
  • Megfelelés folyamatos fenntartásának hiánya: A cyberbiztonsági rendszerek esetében számos terület, mint például a hozzáférés-szabályozás, konfigurációk és kockázatértékelés naprakészen tartása elengedhetetlen. Hiányosság esetén, például egy vizsgálat során, a hatóság bírságot szabhat ki.
  • Új folyamatok vagy termékek bevezetése: Ha a vállalat új termékeket, szolgáltatásokat vezet be vagy új céget vásárol fel, azonnal frissítenie kell a cyberbiztonsági rendszereit. Ha ez elmarad, bírságot vonhat maga után, mivel az új folyamatok új kockázatokat jelentenek.
  • Beszállítói lánc felügyeletének hiánya: Az ellátási lánc cyberbiztonsági megfelelőségének folyamatos ellenőrzése kiemelten fontos. Mulasztás esetén, ha a beszállítók megfelelőségét nem vizsgálják megfelelően, szintén szankciókra lehet számítani.

Az új környezetben elengedhetetlen, hogy a vállalkozások megfelelő védelmet biztosítsanak maguknak a NIS2 irányelv követelményeiből eredő kockázatokkal szemben.

MIT NYÚJT A NIS2 KIEGÉSZÍTŐ FEDEZET?

Egy megfelelően kialakított cyberbiztosítás a következő események esetén nyújt pénzügyi és szakértői segítséget:

  • elektronikus adatok helyreállítása vagy újra gyűjtése;
  • adatvesztés esetén harmadik féltől érkező követelések;
  • zsarolóvírus támadások során felmerülő költségek;
  • hálózatkiesés és üzemszünet következményei;
  • PR és jogi védelem költségek.

A NIS2 kiegészítő fedezet a NIS2 irányelvvel kapcsolatos megfelelési kötelezettségek elmulasztásából eredő költségekre is kiterjed. Főbb fedezeti pontok a NIS2 kiegészítésben:

  • NIS2 cyberbiztonsági bírságok fedezete: Ha a vállalatra a NIS2 irányelv megsértésével összefüggésben folytatott hivatalos vizsgálat eredményeként szabtak ki bírságot.
  • Hivatalos vizsgálatok fedezete: A kiegészítés fedezetet nyújt a hivatalos szabályozói vizsgálatokkal kapcsolatos költségekre, amennyiben azok a NIS2 cyberbiztonsági jogszabályok betartásának ellenőrzésére irányulnak. Ez magában foglalja a vizsgálatok során felmerülő jogi és egyéb szakértői költségeket.

MIBEN ÉS HOGYAN TUDUNK SEGÍTENI?

Nemzetközi alkuszhálózatunk szakértelme és kapcsolatai révén a legjobb cyberbiztosításokat kínáljuk ügyfeleinknek. Hozzáférünk a hálózat nemzetközi tapasztalataihoz, és erős hazai, valamint nemzetközi biztosítói kapcsolatainkkal teljes körű kockázatkezelési és biztosítási megoldásokat nyújtunk.

Biztosító partnereink kizárólag olyan piacvezető társaságok, amelyek stabil pénzügyi háttérrel és a piacon elérhető legmagasabb kockázatvállalási kapacitásokkal, valamint több, mint 10 éves szakmai tapasztalattal bírnak a cyber- és adatvédelmi biztosítások területén.

Gyors és egyszerűsített szerződéskötési és kárrendezési ügyintézésünkkel magas szintű támogatást nyújtunk ügyfeleink számára, proaktívan veszünk részt az adminisztráció kezelésében és a biztosítóval való kapcsolattartásban.

Segítünk, hogy vállalata a lehető legnagyobb biztonságban legyen, és minimalizálja a cyberincidensekből és a szabályozási kötelezettségekből fakadó pénzügyi kockázatokat.

Funk, a legjobb ajánlás.

 

Védje meg vállalkozását a jövő kihívásaival szemben és lépjen velünk kapcsolatba, hogy ingyenes konzultációt kérjen munkatársainktól! 

VISSZAHÍVÁST KÉREK